Anieli w niebie śpiewają z Faktami Oświęcim – FILM, FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   19 grudnia 2016

Ponad 50 prac napłynęło do ośrodka kultury w Przeciszowie na Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych Doliny Karpia. Zmaganiom konkursowym patronują Fakty Oświęcim.


– Konkurs z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji uczestnicy zaprezentowali aż 52 wspaniałe szopki bożonarodzeniowe, wykonane wieloma technikami. Wśród nich możemy podziwiać szopki z piernika, drewniane, z kartonu, ze styropianu – mówi Łukasz Fuczek, pomysłodawca i główny organizator konkursu.

Od początku konkursowi towarzyszy hasło „Anieli w niebie śpiewają”. Podczas uroczystej gali nie mogło zatem zabraknąć śpiewów. Na scenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie wystąpiły „Śpiewające Jeziora”. Zespół z miejscowego zespołu szkół podstawowo-gimnazjalnych śpiewał kolędy i piosenki świąteczne.

W konkursie uczestniczyli najmłodsi mieszkańcy Doliny Karpia – Przeciszowa, Piotrowic, Graboszyc, Osieka, Laskowej, Zatora, Grodziska, Spytkowc, Brzeźnicy, Smolic, Bachowic, Marcyporęby i Miejsca.

Wśród przedszkolaków pierwsze miejsce za najładniejsza szopkę zdobyły Izabela i Barbara Gliniak. Drugą lokatę wywalczyło sobie Niepubliczne Przedszkole z odziałem integracyjnym w Łowiczkach, a trzecie Agata Żebro.

Kategorię „Szkoły podstawowe” organizator podzielił na dwie grupy wiekowe. W młodszej (klasy 1-3) wygrała Zofia Raj, przed Aleksandrą Stachurą i Świetlicą w Brzeźnicy, której opiekunką jest Agnieszka Celak.

Magdalena Stachura zdobyła pierwsze miejsce w grupie dzieci z klas 4-6. Zaraz za nią uplasowały się Nikola Mitoraj i Faustyna Klęczar.

W kategorii „Gimnazjum” na konkurs napłynęła tak mała liczba prac, że ośrodek kultury zdecydował w tym roku zrezygnować z oceniania szopek wykonanych przez gimnazjalistów.

Nagrody specjalne przyznali patroni medialni i Bogdan Cuber, wójt gminy Przeciszów, patron całego przedsięwzięcia. Nagrodę Faktów Oświęcim otrzymała Lena Grabecka. Redakcji portalu KulturalnyPowiat.pl najbardziej spodobała się szopka wykonana przez Aleksandrę Włodarczyk. Wójt swoją nagrodę przyznał Oskarowi Rybarskiemu.

Konkurs wsparli: Bank Spółdzielczy w Zatorze, Fakty Oświęcim, Kulturalny Powiat.pl, CBMZ w Oświęcimiu, PWiK w Oświęcimiu, Stan Dach z Dworów, Bud-Max z Przeciszowa, Kopex Ex-Coal z Przeciszowa, Planet Cinema z Oświęcimia, Marek Bratek – Stolarnia u Salezjan, Instalbis – Bogusław Ganobis, Art Grawer z Oświęcimia, Profil Plast z Przeciszowa, Andex Art z Rajska, Agata Skrzelowska, Master Inox z Przeciszowa, Zdzisław Flejtuch z Przeciszowa, KW Trade z Krakowa.

Szczególne podziękowania organizator składa Kazimierze Gugule za pomoc w dekoracji sali.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa