STYL ŻYCIA. Panele szklane – nowoczesność w Twojej kuchni

0 Jola Wodniak  |   Styl życia  |   4 listopada 2014


W nowoczesnych aranżacjach wnętrz zobaczymy często szkło, surowe drewno oraz metal. Designerzy nie stronią od ciekawych rozwiązań, które przyciągają uwagę zarówno domowników, jak i gości.

Czy masz już pomysł na to, jak ożywić i wzmocnić wizualnie swoje wnętrze? Czy zastanawiałeś się już nad zastosowaniem paneli szklanych w swojej kuchni?

Panele szklane

Szkło nie musi kojarzyć się wyłącznie ze szklanymi meblami, lustrami lub kabinami prysznicowymi – teraz szkło może również pojawić się w formie panelu szklanego w twojej kuchni! Panele stosuje się na ogół między blatem, a wiszącymi szafkami.

Na dzień dzisiejszy w szklanych panelach stosuje się nowoczesne technologie nadruku, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV, zapewniając doskonałą jakość i trwałość wydruku.

Obraz po umieszczeniu go na powłoce szklanej jest dodatkowo pokrywany warstwą ochronną, która stanowi dodatkową barierę przed wpływem negatywnych czynników.

Pozorne problemy

Czyszczenie paneli szklanych, które wielu osobom spędza sen z powiek, nie jest wcale tak skomplikowaną kwestią. Należy przede wszystkim robić to regularnie, ponieważ kurz i brud wpływają korozyjnie na powierzchnię szklaną. Panele najlepiej czyścić odpowiednimi preparatami do szkła, które nie pozostawią smug i zadbają o ich piękny wygląd.

Zdecydowanie należy omijać wszelkie preparaty z mocnymi środkami myjącymi, zawierające aceton czy benzynę. Silne środki chemiczne mogą spowodować matowienie i niszczenie powłoki szklanej.

Grafika i szkło

Panele szklane dodają każdej kuchni świeżości i lekkości, stając się istotnym elementem aranżacji. Zamawiając panele szklane z ciekawą, mocną kolorystycznie grafiką ożywimy wnętrze i dodamy mu dynamizmu. Na wybór odpowiedniej grafiki powinniśmy poświęcić znaczną część czasu, ze względu na to, że dobrze dobrana grafika będzie naprawdę poprawiała wygląd wnętrza, a źle dobrana grafika wręcz odwrotnie. Jeśli chcemy, aby panele pasowały do otoczenia, należy je dobrać zarówno pod kątem odpowiedniego koloru i motywu.

Niezwykle popularne są motywy kwiatowe, roślinne oraz abstrakcyjne. Zawsze można wyłamać się z konwencji i wybrać grafikę zupełnie kontrastującą z resztą otoczenia, która nada tonu całemu wnętrzu. Wybór zależy wyłącznie od nas.

Zdjęcia i grafiki do paneli szklanych są na ogół umieszczone na stronie danego producenta. Mogą być podzielone na osobne kategorie lub wrzucone jako zbiór fotografii o mieszanej tematyce. Możemy również zdecydować się na własną grafikę – to wymaga jednak dokładnego przeszukania Internetu i znalezienia grafiki w dobrej rozdzielczości – min. 150 dpi i skali 1:1. Zdjęcia można kupować w płatnych lub bezpłatnych bankach zdjęć, w zależności od naszych wymagań.

Wizja nowej kuchni

Inspiracje można znaleźć dosłownie wszędzie – począwszy od stron producenta, który powinien mieć u siebie na stronie inspiracje i realizacje, a skończywszy na polskich i zagranicznych stronach wnętrzarskich. Wielu architektów prowadzi własne blogi, na których pokazują wykorzystanie szklanych paneli, dlatego jeśli nie mają Państwo jeszcze wyklarowanej wizji, warto zainspirować się wizją profesjonalistów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Glassing, która oferuje panele szklane do kuchni, do szaf oraz inne nadrukowywane w trwałej technice druku bezpośredniego UV. {jcomments off}

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa