Ścięły włosy, aby oddać je innym – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Styl życia  |   9 listopada 2017

Sześć druhen Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Malcu podjęło decyzje o tym dość szczególnym i  nietypowym geście. Ścięły długie włosy i bez mrugnięcia oka podarowały je innym.

Cieszy bardzo fakt, że młodzież sama zaproponowała uczestnictwo w akcji i przekazała swoje włosy na cele tworzenia peruk dla pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego.

Fundacja Rak’n’Roll

„Biorąc udział w akcji Daj Włos, której patronuje fundacja Rak’n’Roll przekazujemy kawałek siebie, by ktoś inny mógł poczuć się lepiej. Chorzy podczas chemioterapii tracą włosy, nie mając na to żadnego wpływu, po prostu bez wyboru. My jednakże mamy taki wybór  i przekazujemy nasze włosy dalej. Nam szybko odrosną, a wtedy możemy je oddać kolejny raz. Mamy wielką nadzieję, że przyczynimy się do tego, aby chorzy zyskując peruki,  zdobywali więcej pewności siebie i choć maleńki promyk uśmiechu i szczęścia w chorobie. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Malcu”.

Podejście do raka w Polsce

Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Od samego początku jej celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.

 

 

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażowane są do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je.

Perukarnia Rokoko

Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . .
. . .
.
Archiwa