Miałeś wypadek komunikacyjny? Uzyskaj wysoką dopłatę do odszkodowania

0 Materiał partnerski  |   Styl życia  |   17 maja 2017

Zaniżony kosztorys uniemożliwia rzetelną naprawę pojazdu po wypadku. To częsty scenariusz, z którym borykają się poszkodowani w naszym kraju. W celu uzyskania należnej rekompensaty pieniężnej konieczne jest często skierowanie sprawy do sądu. Alternatywą dla ryzykownego postępowania sądowego są dopłaty do odszkodowań. To sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych bez ryzyka i od ręki.

Dopłaty do odszkodowań szyte na miarę potrzeb poszkodowanego

Nagminną praktyką Towarzystw Ubezpieczeniowych jest zaniżanie rekompensat powypadkowych. Niestety ubezpieczyciele bazują na strachu i braku świadomości prawnej poszkodowanych, którzy przystają na rażąco niskie odszkodowania. Urealnienie kosztorysów powypadkowych, czyli dopłaty do odszkodowań to szansa na rekompensatę w godnej wysokości. Dla rozwiania wątpliwości w tym zakresie prezentujemy 3 zalety dopłat do uzyskanych już świadczeń odszkodowawczych:

  • szybkość wypłaty środków – kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty wnioskowanej sumy odszkodowania poszkodowany staje przed koniecznością skierowania sprawy do sądu. Niestety tego typu postępowania są niezwykle żmudne i czasochłonne, a poszkodowany może nawet rok czekać na wyrok i to niekoniecznie korzystny. W przypadku dopłat kancelaria odszkodowawcza analizuje dokumenty zgromadzone w sprawie, proponuje stawkę dopłaty i po zaakceptowaniu przez poszkodowanego wypłaca niezwłocznie środki pieniężne.
  • brak ryzyka – uzyskanie odpowiednich środków pieniężnych bez skierowania sprawy do sądu jest praktycznie niemożliwe. Niestety postępowanie sądowe wiąże się zawsze z ryzykiem przegrania sprawy. W takiej sytuacji poszkodowany ma obowiązek pokryć z własnej kieszeni koszty prowadzenia sprawy przez stronę przeciwną (ubezpieczyciela), a także traci uiszczoną kwotę na opłatę sądową.
  • zero stresu – prowadzenie negocjacji z ubezpieczycielem bywa bardzo stresujące, gdyż musimy spierać się ze sztabem doświadczonych prawników. Uzyskanie należnych środków pieniężnych wymaga od poszkodowanego napisania wielu oficjalnych pism, przeprowadzenia często dziesiątek rozmów telefonicznych, by finalnie skonfrontować się z ubezpieczycielem w sądzie. Skorzystanie z dopłaty do odszkodowania oszczędza poszkodowanemu wiele stresu i czasu na batalie z ubezpieczycielem. Kancelaria we własnym zakresie dochodzi rekompensaty od zakładu ubezpieczeń bez udziału poszkodowanego. Roszczący może uzyskać od ręki środki pieniężne bez zbędnych „starć” z ubezpieczycielem.
  • żadnych kosztów – Procedura dopłat do odszkodowań nie naraża poszkodowanych na żadne koszty. Analiza dokumentacji pod kątem wypłaty środków pieniężnych jest bezpłatna. Poszkodowany ma możliwość uzyskania sporej gotówki bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dopłaty do odszkodowań to bardzo skuteczny sposób na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych. Poszkodowani nie muszą zgadzać się na rażąco niskie odszkodowanie za wypadek oferowane przez ubezpieczycieli. Korzystając z dopłaty mogą otrzymać środki rekompensujące w pełni szkodę.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa