Kierowca międzynarodowy – zalety i wady pracy

Materiał sponsorowany  |   Styl życia  |   26 listopada 2017

Zawód kierowcy międzynarodowego jest specyficzny, dlatego warto przeanalizować wady i zalety częstego bycia w drodze. Nie każdy jest w stanie znieść niedogodności, jakie ze sobą niesie.

Na dodatek kierowca podróżujący za granicę powinien posługiwać się językiem angielskim lub innym językiem obcym przynajmniej w podstawowym wymiarze. Każdy, kto zastanawia się nad karierą kierowcy międzynarodowego powinien mieć świadomość negatywnych i pozytywnych aspektów tej pracy.

Minusy pracy kierowcy międzynarodowego
Częste rozstania z bliskimi

Dla osób przywiązanych do rodziny i przyjaciół największy problem stanowią częste rozstania z bliskimi, które trwają tydzień lub nawet kilka tygodni. Pozostaje jedynie łączność telefoniczna lub internetowa, ale to nie to samo, co wspólne spędzanie czasu. Z tego względu łatwiej jest singlom, co nie oznacza, że nie cierpią na tym ich relacje towarzyskie.

Samotność w trasie

Jeżeli kierowcy nie jeżdżą w podwójnej obsadzie, wiele godzin za kółkiem spędzają w samotności. Krajobrazy wzdłuż autostrad zwykle nie są imponujące, więc monotonia jazdy jest tym większa. Zawód kierowcy międzynarodowego jest odpowiedni dla osób, które dobrze znoszą brak towarzystwa. Niektórzy kierowcy dla rozrywki prowadzą rozmowy przez CB radio z innymi kierowcami. Czas na nawiązywanie znajomości twarzą w twarz jest wyłącznie na postojach.

Obowiązkowa znajomość przepisów zagranicznych

Każdy kraj rządzi się swoimi prawami, dlatego trzeba dobrze znać przepisy dotyczące na przykład ograniczenia prędkości i miejsc postoju. W przeciwnym razie można dostać wysokie mandaty. W przypadku jednorazowego złamania przepisów pracodawca może pokryć koszty, ale jeśli przepisy są łamane notorycznie, wówczas kierowca może spodziewać się wypowiedzenia pracy przez pracodawcę.

Plusy pracy kierowcy między narodowego

Wysokie wynagrodzenie

Argumentem zdecydowanie przemawiającym na korzyść pracy w charakterze kierowcy międzynarodowego jest wynagrodzenie, które w pewnym stopniu rekompensuje rozłąkę z rodziną i inne niewygody. Podstawowe wynagrodzenie kierowcy zatrudnianego w Polsce, który obsługuje trasy międzynarodowe wynosi 3 000-6 000 złotych, ale kierowca otrzymuje również diety i ryczałty, co powoduje, że faktyczna wysokość wynagrodzenia zdecydowanie wzrasta. Rzetelni kierowcy z doświadczeniem są cenieni przez pracodawców i mogą liczyć na większe profity.

Obecnie można aplikować na stanowisko kierowcy międzynarodowego w Dasko Logistics dasko.com.pl.

Możliwość odwiedzenia innych krajów

Kierowcy międzynarodowi mają okazję zobaczenia innych krajów. Nie zawsze istnieje możliwość zwiedzania, ale zdarza się, że można zobaczyć coś ciekawego lub przynajmniej spróbować dań kuchni innej niż polska. Nawet na stacji benzynowej zdarza się, że można kupić jakiś drobiazg, który ucieszy bliskich. Kierowcy, którzy potrafią dostosować się do rytmu swojej pracy i efektywnie wypoczywać lepiej też wykorzystują czas na poznanie miejsca, w którym się znajdują.

 

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa