Garnitur – elegancka wizytówka każdego mężczyzny

Materiał partnerski  |   Styl życia  |   4 października 2017 07:00

Większość ludzi jest wzrokowcami i zapamiętuje obrazy, z tego względu wizerunek jest bardzo ważny, dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W myśl powiedzenia „jak cię widzą, tak cię piszą” większość osób pierwsze oceny wystawia na podstawie wyglądu, dopiero kolejne kontakty pozwalają na weryfikację tej oceny.

Garnitur dla mężczyzny sprawą najważniejszą

Każdy mężczyzna bez względu na preferowany styl, musi posiadać w swojej szafie kilka garniturów. Mogą być eleganckie, ale także w stylu sportowym, zależnie od sytuacji. Do tego musi być odpowiednio dobrana koszula i pozostałe dodatki.

Bez względu na to, czy garnitur kupowany jest w sklepie sieciowym, czy szyty na miarę powinien reprezentować styl mężczyzny. Nawet tanie garnitury będą dobrze wyglądały, jeżeli zostaną dobrane na miarę i wykonane z dobrego materiału. Błędem wielu mężczyzn jest bezwzględne uleganie niektórym trendom mody. Bardzo modne błyszczące garnitury raczej świadczą o złym guście i z elegancją nie wiele mają wspólnego. Trudno jest też do nich dobrać odpowiednie dodatki, tak by powstała jednolita całość.

Wiadomo, ze garnitury szyte na miarę są bardzo drogie, ale można znaleźć kompromis między krawcem i szyciem seryjnym. Wiele firm oferuje w dobrej cenie szycie garniturów na miarę przez Internet. Cały proces trwa kilka dni, a garnitur dopasowany jest do konkretnej sylwetki.

Koszula męska

Mimo, że przy garniturze nie wiele jej widać, to wymaga starannego dobrania. Kiedyś obowiązywała zasada, że do gładkiego garnituru może być koszula w kratkę lub paski, a gładka do garnituru w prążki. Obecnie te reguły nie są już tak rygorystycznie przestrzegane, ważne by garnitur i koszula stanowiły całość stylistyczną. Dla osób z nadmierną potliwością, z pewnością wartym uwagi dodatkiem do koszuli będą wkładki przeciwpotowe pod pachy (kupisz na Gentle-man.pl/21-wkladki-przeciwpotowe-pod-pachy). Wkładki to nie tylko komfort, ale również wygoda.

Najważniejsze dodatki

Nawet doskonale spasowany garnitur i koszula nie będą tworzyć całości, jeżeli nie zostaną dopełnione odpowiednimi dodatkami. W praktyce to one wymagają szczególnej staranności.

Pierwszą pozycję na liście dodatków zajmuje oczywiście krawat. Powinien mieć odpowiednią szerokość, prawidłowo zawiązany węzeł i oczywiście kolor i wzór. I tu znowu nie obowiązuje już sztywna zasada: gładkie do wzorzystego, wzorzyste do gładkiego. Całość ma tworzyć jednolity styl, który dopełniają takie detale jak szelki, paski do spodni, spinki do koszuli (na ważne spotkania i uroczystości).

Fot: szelki męskie: https://gentle-man.pl/30-szelki-do-spodni-koszuli-garnituru

Niby drobiazg, ale jednak…

Wszystko wydaje się dopracowane do końca. Garnitur, koszula i krawat stanowią doskonałą całość. I Kiedy jednak przy płaceniu rachunku w restauracji mężczyzna wyciąga banknoty spięte gumkom, cały wizerunek zostaje zniszczony. Portfel jest niezbędny dla zachowania stylu. Musi być na tyle dyskretny, by nie wypychał kieszeni. Dzisiaj nie potrzebujemy nosić przy sobie dużych sum, ponieważ większość transakcji dokonujemy kartami bankowymi. Najbardziej praktyczne są portfele typu slim wallet, które mają odpowiednie przegródki na karty różnego typu, dokumenty oraz kieszeń na kilka banknotów.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .