Bawełna dla dzieci

0 Materiał partnerski  |   Styl życia  |   12 sierpnia 2017

Żyjemy w czasach, gdzie ubrania coraz częściej ocenia się po wyglądzie, nie zwracając uwagi na to, w jaki sposób oraz z czego zostały one wykonane.

Jest to bardzo duży błąd, ponieważ z tego właśnie powodu zdecydowanie zbyt często wkładamy na siebie coś, w czym nasza skóra nie może swobodnie oddychać.

Dlaczego warto zwracać uwagę na materiały, z których są wykonane ubranka dziecięce?

Osoby dorosłe mogą zakładać na siebie wszystko, na co tylko mają ochotę, ponieważ są zazwyczaj świadome swojego wyboru. Inaczej jest jednak z dziećmi, które noszą jedynie to, co założą na nich rodzice. Z tego właśnie powodu należy zapoznać się z materiałami, które mamy do wyboru i podjąć odpowiednią decyzję. Dlaczego rodzice ubierają dzieci we wszystkie materiały? Najczęściej dzieje się tak, gdyż nie są oni świadomi tego, że takim zachowaniem mogą wyrządzić dziecku krzywdę. Skóra niemowlęcia czy dziecka w wieku przedszkolnym znacząco różni się od skóry dorosłego człowieka. Jest ona przede wszystkim dużo bardziej alergiczna, czyli możliwość wystąpienia alergii u dzieci jest dużo większa niż u człowieka dorosłego. Właśnie z tego powodu należy wybierać jedynie takie ubranka, które są wykonane z materiałów naturalnych. Najlepsza w tym wypadku jest bawełna. Bawełna dla dzieci jest jedyna opcją, która gwarantuje pełną ochronę przed odparzeniami oraz niepotrzebnymi reakcjami alergicznymi.

Specyfikacja bawełny

Warto choćby w skrócie przybliżyć specyfikę tej rośliny której zawdzięczamy tak wiele ubrań. Po pierwsze, bawełna to nie tylko nazwa rośliny, ale również włókna, które otacza nasiona rośliny o tej samej nazwie. Niewiele osób, które nie interesują się medycyną wie, że bawełna nie jest stosowana jedynie do produkcji ubrań. Jest ona równie ważna jeżeli mówimy o produkcji materiałów opatrunkowych. Dlaczego zaczęto tworzyć ubrania z bawełny? Jednym z powodów jest zapewne fakt, iż podczas przeróbki traci ona jedynie 10% swojej suchej masy, co oznacza naprawdę sporą oszczędność. Lubisz pić kawę? Zapewne trudno będzie ci w to uwierzyć, ale filtry do kawy również są z bawełny. Podobnie jest z sieciami rybackimi, banknotami dolarowymi czy nawet paszą dla zwierząt. Jak widać, jest to roślina, która posiada ogromne grono zastosowań. Wracając jednak do głównego nurtu, bawełna dla dzieci to inwestycja w zdrowie małego szkraba. Skoro ten sam materiał wykorzystuje się do produkcji materiałów opatrunkowych to nic dziwnego, że tak wiele osób już mu zaufało. Wiele rodziców obawia się o ceny rzeczy wykonanych właśnie z tego materiału. Nie jest to jednak słuszne podejście, ponieważ nie są one wygórowane, a czasem nawet wręcz przeciwnie – niższe.

Z drugiej strony spotkać można rodziców, którzy żyją bardzo ekologicznie. W takim przypadku również mogą znaleźć coś dla siebie – bawełnę ekologiczną. Kupując bawełnę ekologiczną można mieć pewność, że nie były na niej stosowane żadne opryski. Jak wiadomo, bawełna jest rośliną, jest więc bardzo podatna na wszelkie działania szkodników, więc chroniąc ją często stosuje się opryski. Nie dzieje się tak jednak kiedy mowa o bawełnie organicznej, gdyż jest ona wolna od wszelkich chemicznych substancji. Nie znaczy to jednak, że nie jest ona odpowiednio chroniona przed szkodnikami. Wręcz przeciwnie, stosuje się jednak zamiast agresywnej chemii metody jak najbardziej naturalne, czyli czosnek, chilli, czy wyciąg z drzewa naem. To idealna tkanina dla dzieci, które reagują silnymi reakcjami alergicznymi na zwykłą bawełną. Jeżeli jesteś “eko” rodzicem to bawełna organiczna usatysfakcjonuje Cię, ponieważ na żadnym etapie jej produkcji nie stosuje się metod, które mogłyby w jakikolwiek sposób zagrażać ekosystemom. Dodatkowo, ubranka dziecięce wyprodukowane z bawełny organicznej uniknęły kontaktu z chemią a co za tym idzie, są o wiele bardziej wytrzymałe, ponieważ delikatnych włókien bawełny nie wystawiono jeszcze na próbę.

Po czym można łatwo rozpoznać artykuły wykonane z bawełny organicznej?

Wiele mam zgodnie stwierdza, że bawełna dla dzieci to najlepszy materiał. Uważają one, że wybieranie takich materiałów jest przede wszystkim świadomym wyborem konsumenckim, który pomaga w niszczeniu wyzysku w krajach trzeciego świata. Jak jednak poznać, że dane ubranko jest produkowane właśnie z ekologicznej bawełny, a nie z tej “zwyczajnej”? Należy szukać oznaczeń na metkach. Nie wystarczy, że podany będzie jedynie napis “100% bawełny”. Obok powinno widnieć GOTS, czyli certyfikat zaświadczający o tym, że jest to hodowla organiczna bez pestycydów i GMO.

Krążą bardzo często opinie mówiące o tym, że dziecko, które jest od początku dostaje wszelkie rzeczy mające zapobiegać alergii, na pewno zostanie alergikiem. Nie warto popadać w paranoję. Oczywiście, często są takie sytuacje, że mama w dzieciństwie chuchała i dmuchała na synka czy córeczkę, a dziecko i tak zostało alergikiem, ale przecież to nie jest każdy przypadek. Lepiej jest odpowiednio zadbać niż potem zastanawiać się “co by było gdybym jednak kupiła tę organiczną bawełnę”. Oczywiście, nie każde dziecko musi od razu nosić ubranka właśnie z takiego materiału, jednak jest on szczególnie zalecany maluchom, które mają jakiekolwiek skłonności alergiczne. Jeżeli jednak którakolwiek z mam dalej nie jest pewna, warto poradzić się lekarza, który zawsze pomoże spokojniej spojrzeć na sprawę. Często właśnie opinia trzeciej osoby potrafi być tą decydującą. W całym tym ekologicznym i materiałowym szale najważniejsze jest to, aby nie dać się zwariować.

Bawełna dla dzieci, jaką sprzedaje również Hurtownia Stanik wygrywa swoją ogromną trwałością i przede wszystkim, ochroną przed czasem. Jest delikatniejsza w dotyku, ale zdecydowanie bardziej trwała. Przeżyje o wiele więcej prań. Warto inwestować w takie ubranka kiedy niedługo na świecie ma pojawić się kolejne dziecko, ponieważ mamy pewność, że posłużą one nie jednemu, a dwóm malutkich osobom. Warto jednak zastanowić się i wszelkie decyzje dopasować przede wszystkim do swoich możliwości finansowych. Należy pamiętać, że najpiękniejszym prezentem, który można dać dziecku nie jest nowa bluzeczka, a szczera miłość, akceptacja i czas, którego teraz brakuje każdemu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa