Basen w ogrodzie. Na stałe, czy przenośny?

0 Materiał partnerski  |   Styl życia  |   17 czerwca 2017

Każdy, kto ma swój ogród może mieć również własny basen. Kwestią pozostaje wybór basenu uzależniony od posiadanych środków. Możliwości są od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy.


Baseny stałe

Nie ulega wątpliwości, że jest to najdroższy wariant, ale równocześnie najbardziej trwały. Takie baseny są inwestycją na kilkanaście lat. Tradycyjnie można wykonać basen murowany lub betonowy o dowolnym kształcie. Najlepiej tego typu baseny wykonywać równocześnie z budową domu, koszty będą wtedy nieco niższe. Alternatywą dla basenów betonowych są nowoczesne baseny poliestrowe lub stalowe. Technologia polega na wykonaniu gotowych niecek basenowych i montowaniu ich w uprzednio przygotowanych wykopach ziemnych. Zaletą zastosowania tego typu rozwiązania jest znacznie niższy koszt oraz czas wykonania całego basenu. Na etapie końcowym wymagają tylko odpowiedniego wykończenia brzegów.

Gotowe baseny ogrodowe posiadają otwory do zainstalowania wszelkich urządzeń oczyszczających i podgrzewających wodę zapewniając całkowitą szczelność samego basenu. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest lekkość konstrukcji, co umożliwia zastosowanie ich także w obiektach zamkniętych.

Więcej zdjęć na starpool-unipool.pl

Mobilne baseny przenośne

To znacznie tańsza alternatywa dla basenów stałych. Rozkładamy je na wiosnę i chowamy jesienią. Trzeba jednak pamiętać o dokładnym wysuszeniu.

Baseny przenośne nie ustępują swoimi funkcjami basenom stałym, mogą służyć do ochładzania i pływania, zależy to od wybranego modelu i rozmiaru. Najtańsze i najmniejsze są baseny dmuchane. Mniejsze przeznaczone są głównie dla dzieci zapewniając im bezpieczeństwo kąpieli. Można znaleźć także większe modele przeznaczone dla dorosłych. Trzeba jednak pamiętać o zabezpieczeniu ich przed przedmiotami ostrymi.

Znacznie lepszym i trwalszym rozwiązaniem są baseny rozporowe, które mogą służyć także do pływania. Ich zaletą jest bardzo łatwy montaż, wystarczy nalać wody i gotowe. To woda jest podstawą konstrukcji i jej ilość decyduje o głębokości basenu. Najtrwalszym rozwiązaniem w kategorii basenów przenośnych są baseny stelażowe, które ze względu na swoje rozmiary mogą być stosowane w gospodarstwach agroturystycznych i małych pensjonatach. Metalowy stelaż gwarantuje stabilność nawet przy dużych rozmiarach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa