Znamy tegoroczne gwiazdy Dni Kęt

0 Marcin Cichowski  |   Kultura i rozrywka  |   19 lutego 2018

Tegoroczne Dni Kęt, które odbędą się w weekend 15-17 czerwca zapewne znów przyciągną tłumy, bo na scenie nie zabraknie prawdziwych „perełek”.

Dawid Kwiatkowski

Piątkową gwiazdą estrady będzie Dawid Kwiatkowski, na widok którego wzdychają nie tylko nastolatki. Młody wokalista, mimo swojego wieku ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a od 1 stycznia jest trenerem wraz z Edytą Górniak, Tomsonem i Baronem w programie TVP2 The Voice Kids.

W planach organizatorów są również seanse kina plenerowego (film animowany i komediowy) oraz wiele innych atrakcji.

Wilki

Sobotnia scena należeć będzie do zespołu Wilki. Polski zespół rockowy, później pop – rockowy, który zadebiutował w 1992, założony przez Roberta Gawlińskiego, kompozytora i autora tekstów od lat cieszy się ogromną popularnością. Są twórcami takich hitów jak: Baśka, Bohema oraz Son of the Blue Sky.

Niedziela, tradycyjnie, będzie dniem rodzinnym. Oprócz licznych animacji, gier i zabaw dla dzieci i młodzieży oraz kolejnych seansów pod chmurką organizatorzy zaplanowali występ Rudiego Schuberta wraz z Big Silesia Band i kabaretu Jurki.

Rudi Schubert i Big Silesia Band

Rudi Schubert i Big Silesia Band, artystę znamy przede wszystkim jako autora teksów kultowych piosenek, takich jak: „Córka Rybaka”, „Monika, dziewczyna ratownika” czy „Wars wita was”. Współtworzył także słynny muzyczny kabaret Wały Jagiellońskie. Polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, satyryk, prezenter telewizyjny i aktor. Przez wiele lat prowadził teleturnieje „Rekiny kart” i „Zgadula”, a także niezwykle popularny program muzyczny Śpiewające fortepiany. Rudi Schuberth zasiadał ponadto w jury programu Jak oni śpiewają.

Big Silesian Band

Z kolei Big Silesian Band pod dyrekcją Joachima Krzyka jest dziś jednym z najlepszych polskich big bandów rozrywkowych. Został założony w 2008 roku, a składa się ze znakomitych muzyków młodego pokolenia – absolwentów katowickiej i wrocławskiej Akademii Muzycznej. W repertuarze mają ponad 500 utworów największych przebojów. Grają muzykę rozrywkową, filmową, musicalową oraz taneczną. Orkiestra dotarła do półfinału IV edycji programu Mam Talent.

Kabaret Jurki

Także w niedzielę rozbawiać publiczność będzie pochodzący z Zielonej Góry Kabaret JURKI. Grupa istnieje od 1994 roku. JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. To czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa