Dni Gminy Oświęcim już dzisiaj – FILMY

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   9 czerwca 2018

Na Dni Gminy Oświęcim, które dzisiaj i jutro odbędą się na terenie LKS Zaborzanka zapraszają gwiazdy estrady.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku

 

Kto dla Was wystąpi w sobotę 9 czerwca?
Wielka Orkiestra Młodych Muzyków

Gra pod batutą Przemysława Drabczyka. Powstała z jego inicjatywy wiosną 2014 roku. Działa przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

Zadebiutowała na deskach sceny Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu. Pomogła tym samym swojemu założycielowi zdać egzamin z dyrygentury. W ciągu kolejnych czterech lat Orkiestra zdobyła wiele nagród na krajowych i międzynarodowych przeglądach. W połowie czerwca zespół stanie do rywalizacji na Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr w Inowrocławiu.

Młodzi Muzycy konsekwentnie wzbogacają repertuar i potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców ich występów. Grają znane i lubiane klasyki, tematy filmowe i przeboje muzyki popularnej. Orkiestra liczy obecnie 66 członków. Są to pełni zapału i energii ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki i poświęcają jej każdą wolną chwilę. Większość z nich to amatorzy bez wyższego wykształcenia muzycznego, którzy zarażają publiczność swoją życiową pasją.

Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim zaprasza Was na swój występ!:)Więcej o artystach: https://www.facebook.com/wielkaorkiestramlodychmuzykow/

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Dzieje się FO 6 czerwca 2018


Disco Night Fever

To niezapomniane dyskotekowe klasyki z repertuaru The Jackson 5, Diany Ross czy Earth, Wind & Fire. Porcję tanecznych przebojów lat 70 usłyszymy w świeżej i żywiołowej interpretacji muzyków z Oświęcimia i Chrzanowa.

„Disco Night Fever zachwyci uszy, poruszy siedzenia, rozsieje uśmiechy i przyspieszy bicia serc słuchaczy” – zapewniają członkowie grupy.

Chociaż tworzący ją artyści przyszli z różnych muzycznych rejonów, to, jak zgodnie twierdzą, „jednoczy ich bezgraniczna radość z uprawiania i celebrowania muzyki”. Cechuje ich także zamiłowanie do kulinarnych porównań:

„Nasz przepis na dobrą zabawę to duży gar pozytywnej wibracji, zalany gorącym i gęstym funkowym groovem, który wzmaga apetyt wszystkich muzycznych pasibrzuchów. Najważniejsza przyprawa serwowanych przez nas frykasów to dobry humor oraz spontaniczne podejście do siebie samych”.

fot. Disco Night Fever

Jagoda & Brylant

Muzyczne rodzeństwo z Radomia – Agnieszka i Przemek oraz gitarzysta Scoti. Agnieszka, urocza blondynka z pięknym głosem, wkroczyła na scenę disco polo z przytupem, wygrywając drugą edycję programu „Disco Star”. Jako zespół występują od 2015 roku. W sobotni wieczór w Zaborzu zapewne usłyszmy ich największe hity: „Przyjdź do mnie dziś” i „Nie mogę z Tobą być”.

Fot. Jagoda & Brylant

Long & Junior

Na polskiej scenie dance grają już od 18 lat. Debiutancki singiel „J.A.Z.D.A.” i nagrywane w kolejnych latach piosenki „Helenka”, „Tańczyć chcę”, „Piosenka dla dziewczyny”, „Lubię to się bawię”, „Śpiewać uczę się” oraz „Bądź moją królową” stały się hitami polskich klubów i bawią pełną mocą wszystkich fanów tanecznych rytmów. Do dzisiaj wideoklipy zespołu zostały wyświetlone w internecie ponad 200 milionów razy! 9 czerwca na pewno usłyszymy największe przeboje Longa i Juniora – „Tańcz tańcz tańcz” i „Kolorową sukienkę”

Przybywajcie:)

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Dzieje się FO 9 czerwca 2018

Niedziela 10 czerwca
Kabaret „Jurki”

Pochodzi z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Pierwsze kroki „Jurki” stawiały pod czujnym okiem Władysława Sikory, niegdyś lidera kultowego kabaretu „Potem”. W programach „Jurków” są skecze, monologi i piosenki. Artyści pozwalają sobie na improwizowanie, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny.

„Jurki” są laureatami mnóstwa nagród. Najcenniejsza to I nagroda na Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie. Ich najnowszy program to „Święta polskie”, który podejmuje ważne i trudne pytania: Jak zrobić orła w śmietanie? albo: Co robi ninja w jasełkach? 10 czerwca możemy też liczyć na ich najpopularniejsze skecze – „Obiad” czy „Seksuolog”.

Fot. Kabaret „Jurki”

Krzywa Alternatywa

Grupa zadebiutowała już ponad 30 lat temu, zdobywając laur Przeglądu Zespołów Rockowych Podbeskidzia „Rockosz”. Występując przez trzy dekady w wielu miastach całej Polski, zespół stał się muzyczną wizytówką Oświęcimia.

Krzywa Alternatywa gra wybuchową mieszankę rocka, reggae i ska wzbogaconą brzmieniem dęciaków. Koncertowała m.in. w Krakowie, Warszawie, Tarnowie, Radomiu i Rzeszowie, a także za granicą: w Niemczech i w Ukrainie. W 2011 roku wystąpiła na Life Festival Oświęcim, a rok później w telewizyjnym programie „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, zbierając przychylne recenzje i głosy „na tak” wszystkich czworga jurorów.

Grupa stale angażuje się w akcje charytatywne, wspiera działającą w powiecie oświęcimskim Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i co roku, w różnych miejscach gra podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2012 r. Krzywa wydała płytę zatytułowaną „To ja, człowiek”, na której znalazło się 10 kompozycji członków zespołu. Skład zmieniał się wielokrotnie, ale jego trzon od lat stanowią basista i autor tekstów Piotr „Pietia” Sikora oraz gitarzyści: Mirosław „Soban” Sobanik i Dariusz „Darol” Rogulski.

Fot. Krzywa Alternatywa

Brathanki

Na finał Dni Gminy 2018 w Zaborzu zaśpiewamy „Czerwone Korale” z Brathankami. Ta folkowo-rockowa grupa powstała w 1998 roku. Jej członkowie to uznani instrumentaliści występujący wcześniej m.in. z Marylą Rodowicz, Renatą Przemyk, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską.

Debiutancki album Brathanków „Ano!” czterokrotnie pokrył się platyną – kupiło go ponad 300.000 fanów. Zespół zdobył Superjedynkę w kategorii “Debiut” Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2000 roku, a rok później nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego “Fryderyk 2001″ w kategorii “Album Roku – muzyka ethno/folk”.

10 czerwca możemy się spodziewać najnowszej piosenki zatytułowanej „W niedzielę” i znanych przebojów, po które chętnie sięgają stacje radiowe: „W kinie, w Lublinie”, „Gdzie ten, który powie mi”, „Siebie dam po ślubie”, „Za wielkim morzem ty”, „Mamo, ja nie chcę za mąż” i oczywiście „Czerwonych korali”.

Na Dni Gminy Oświęcim zaprasza Was Aga Dyk official, oczywiście wraz z zespołem BRAThANKI👌Odmówicie jej? 😁😘😁😘😁

Opublikowany przez Fakty Oświęcim / Dzieje się FO 3 czerwca 2018

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa