Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych w Koperniku – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Edukacja  |   4 czerwca 2018

W Powiatowym Zespole nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Kętach odbył się Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych. Równocześnie uczniowie zorganizowali Uwolnienie książek, czyli Bookcrossing.

Ideą Dnia Sportu była integracja uczniów PZ nr 10 SME im. M. Kopernika w Kętach z podopiecznymi placówek Szkolno-Wychowawczych oraz wspólna zabawa i promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.

W imprezie wzięli udział podopieczni z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie – Filia w Kętach, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu.

Rywalizacja sportowa przeplatana była występami uczniów z zespołów szkół oraz podopiecznej PŚDS w Kętach.

W trakcie serwowano pyszne przekąski przygotowane przez uczniów „Kopernika” oraz podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach.

Zanim gwałtowna burza przerwała sportowe zmagania wszyscy z radością i zaangażowaniem uczestniczyli pod opieką wolontariuszy z Kęckiego Kopernika w sportowych rozgrywkach. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Bookcrossing

Niecodzienne zjawisko, mające na celu zjednoczenie miłośników czytania. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker.

Swój pomysł nazwał bookcrossingiem . Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. Więcej na ten temat na stronie bookcrossing.pl

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa